2012. július 7., szombat

Az LHC nagy bejelentése


Megrökönyödést váltott ki a tudatomban az újabb nagy világhír, mely szerint az LHC tudósai beazonosították az isteni részecskét, amelynek a tömege a proton tömegének százhuszonötszöröse, saját belső impulzussal rendelkezik, és bozonnak nevezik.
Intelligens barátnőm is vadul lengette az ingát, hogy ilyen badarságot hogy mernek a világ elé tárni.
Először is egy tér és idő nélküli valamiből odakerül a proton tömegének százhuszonötszörös tömegével rendelkező háromdimenziós részecske, amely már rögtön bozon állapotot vesz fel.
A bozonok duploid részecskék, két foton egymás burkaiba hatol, valódi tömegük még nincs, csak a Napban a fotonok fúziója biztosíthatja a tömeg létrejöttét. Minél több foton fuzionál egymás tetején, annál nagyobb tömegszámú atomok keletkeznek.
Az újságok hírt adnak arról is, hogy ezek a bozonok két fotonra bomlanak, mert két foton kisugárzását látják. Mivel két súly és tömeg nélküli foton hatol egymás burkaiba bozon állapotban, az ütközések következtében a környező elektronok átadják a megnövekedett energia szintjüket és a két foton kisugárzik, vagyis plazma keletkezik. Mi sem bizonyítja jobban a bozon állapotot, hogy két foton kisugárzás után eltűnnek. A bozonoknak azonban még nincs tömegük, a Napba kerülve, a fotonok fúziója során nyerik azt, ebbe belenyugodhatna az LHC, de ha nem, intelligens barátaink felvilágosítást adnának szívesen, ha érdekelné őket, de nem teszik, mert az érdekük mást diktál.
Az LHC azt kutatja, hogyan jött létre a tömeg, akkor ez most mi a fene, hogy elve csak úgy, a semmiből ott termett a proton tömegének százhuszonötszöröse, és akkor hogyan nyertek ebből kisebb tömegeket az atomok? A protonok is különböző tömeggel rendelkeznek, attól függ, hogy hány foton kvark fuzionált egymással, ezért nem is értem, hogy melyik atom  protonjának százhuszonötszöröse, az isteni bozon tömege? Magyarázza már el az LHC hogy egy formát és szerkezetet felvett részecske, hogyan lehet kiindulási alap az anyagok keletkezése szempontjából.
Azt is magyarázza már el, hogy egy dimenzió nélküli semmiből hogyan jött létre ekkora tömeggel rendelkező háromdimenziós részecske, mert ugyebár a szubatomi részecskék is háromdimenziósak
Magyarázatra szorul az is, ha eleve ekkora nagy tömegű részecskék indították el az Univerzum fejlődését, akkor mit is kutatnak ők tulajdonképpen, hiszen a profiljuk megismerni, hogyan keletkezett a tömeg, tehát ugyanott tartanak ahol eddig, nyomják a ködös és érthetetlen szöveget, mert a továbbiakban sem ellenőrzi őket senki.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése